K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
URBIS Smart City Fair 2020

Inspirujte se… Cílem není služba, ale člověk

(Dům s pečovatelskou službou – Škrdlovice)

Datum: 11. 9. 2015, zdroj: OF 3/2015, rubrika: Sociální problematika

V rámci projektu Svazu měst a obcí, který je zaměřen na systémovou podporu meziobecní spolupráce vznikl v oblasti sociálních služeb dům s pečovatelskou službou Škrdlovice.

Subregion Velké Dářko je dobrovolný svazek obcí, který sdružuje sedm obcí – Škrdlovice, Světnic, Cikháj, Polnička, Karlov, Vojnův Městec a Radostín. Vedle společné péče o komunální služby, cestovní ruch, hospodaření s vodou a dopravní obslužnost patří mezi hlavní aktivity oblast sociálních služeb.

Dům s pečovatelskou službou – Škrdlovice
Dům s pečovatelskou službou – Škrdlovice

Svazek obcí vybudoval, poskytuje a provozuje ve Škrdlovicích dům s pečovatelskou službou, protože obec se nachází ve středu mezi členskými obcemi a většina klientů se navzájem zná. Nejsou zpřetrhány sociální vazby a při udržování životních tradic je umožněna i spolupráce klientů s dětmi z místní mateřské a základní školy. Pečovatelské služby jsou poskytovány v domácnostech klientů v bytech domu s pečovatelskou službou a v dalších prostorách budovy podle potřeb, a to 24 hodin denně po celý rok. Dům mnohdy supluje zařízení typu domova pro seniory. Kapacita Pečovatelské služby dvacet sedm klientů terénních sužeb a deset klientů ambulantních služeb. Cílem je oddálení, případně vyloučení potřeby ústavní sociální péče. Klienti mají vytvořeny podmínky k seberealizaci, jsou zde osoby od 65 let a lidé s tělesným postižením od 40 let věku.

Nevýhodou provozu je vysoká finanční náročnost. Náklady hradí subregion z příspěvků členských obcí. Subregion Velké Dářko je jako zřizovatel významným zaměstnavatelem především žen ve Škrdlovicích a okolí.

TOPlist
TOPlist