K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Františkovy Lázně hostily seminář sdružení tajemníků

Datum: 9. 12. 2016, zdroj: OF 5/2016, rubrika: Ostatní

Tajemníci – vedoucí městských a obecních úřadů se ve dnech 23.–25. října 2016 setkali na svém tradičním podzimním celostátním odborném semináři, poprvé v Karlovarském kraji. Pohostinnou náruč jim poskytly Františkovy Lázně.

Město Františkovy Lázně společně s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi tvoří tzv. „Západočeský lázeňský trojúhelník“. Od roku 2006 vyvíjí Karlovarský kraj iniciativu pro zařazení západočeských lázní na seznam světového dědictví UNESCO. Seminář, kterého se zúčastnilo na 170 tajemnic a tajemníků úřadů z celé České republiky pozdravil rovněž starosta města Františkovy Lázně Jan Kuchař, pod jehož osobní záštitou se jednání uskutečnilo v reprezentativním Společenském domě.

Aktuální informace

Seminář sdružení tajemníků
Seminář sdružení tajemníků

S aktuálními informacemi ze svých úřadů a institucí seznámilo posluchače na dvě desítky významných hostů. Vybíráme jen některé z nich:

  • Jana Vildumetzová, náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy a legislativy, posluchačům přiblížila aktuální úkoly a legislativní aktivity MV.
  • Josef Postránecký, náměstek ministra vnitra pro státní službu, seznámil s aktuálním stavem implementace předpisů o státní službě a prostupností v oblasti kvalifikace a vzdělávání úředníků ve státní službě a úředníků územních samosprávných celků.
  • Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí informovala o přípravě legislativy, metodik a podpory systému sociálního bydlení.
  • Jiří Bakalík, státní tajemník Ministerstva zemědělství, informoval o připravovaných programech podpory měst, obcí a venkova v gesci MZe.
  • Marie Kostruhová, ředitelka odboru veřejné správy, dozoru a kontroly MV ČR, seznámila s poznatky z kontrolní činnosti a aktuálními stanovisky a metodikami odboru.
  • David Sláma, ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy MV ČR, informoval o stavu implementace Strategického rámce rozvoje veřejné správy ČR.
  • Vlastimil Fidler, ředitel Odboru práva veřejných zakázek a koncesí MMR v samostatném semináři představil nový zákon o zadávání veřejných zakázek, jeho výhody a srovnání s dosavadní právní úpravou veřejného zadávání.
  • Kristina Chrástková, odbornice na pracovní právo a odborná poradkyně sdružení připravila pro posluchače samostatný seminář Pracovněprávní problematika, kde přiblížila nejnovější judikaturu a posluchačstvo značně zneklidnila výčtem povinností tajemníka jako statutárního zástupce zaměstnavatele zaměstnanců, zařazených do městského úřadu.
  • Zdeněk Zajíček, prezident ICT Unie, z. s., informoval o činnosti unie a apeloval na všechny k efektivnímu a smysluplnému pokračování elektronizace veřejné správy.

Zasedání tajemníků

V rámci semináře se uskutečnilo i XXXII. zasedání členské schůze STMOÚ ČR, na které členové sdružení projednali a schválili plán činnosti sdružení na období 2017–2018 a rozpočet na příští rok. Předseda sdružení Jaromír Zajíček informoval o aktivitách STMOÚ ČR za poslední půlrok a vyzval členy k aktivnějšímu zapojení do činnosti sdružení a větší soudržnosti na krajské i celostátní úrovni.

TOPlist
TOPlist