K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ISSS 2020 „Nové perspektivy“

Centrum pro regionální rozvoj dokončilo hodnocení výzvy č. 12 IROP „Sociální podnikání“

Datum: 28. 2. 2017, zdroj: CRR ČR, rubrika: Ostatní

Praha – Výzva č. 12 „Sociální podnikání“ je v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) první výzvou, kterou vyhodnotilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky. K poskytnutí dotace z IROP bylo doporučeno 9 projektů za více než 31 mil. Kč, které jsou zaměřeny na vznik nových i rozvoj již existujících podnikatelských aktivit v oblasti sociálního podnikání na území správních obvodů obcí s rozšířenou působností, na jejichž území se nenachází sociálně vyloučené lokality a mimo hlavní město Prahu.

Centrum pro regionální rozvoj ČR

Cílem této výzvy je začlenit znevýhodněné skupiny osob na pracovní trh, zavést inovativní technologická řešení a rozšířit portfolio výrobků či služeb. Dotace budou použity na vytvoření pracovních míst pro nekvalifikované, ale manuálně zručné osoby, které jsou znevýhodněny v důsledku svého zdravotního stavu či dlouhodobé anebo opakované nezaměstnanosti.

Jedním z doporučených projektů je rozšíření kapacity Mateřské školy Ekolandia. V Čelákovicích plánuje zaměstnat mladé lidi z dětských domovů, kteří stojí na prahu dospělosti bez pracovních zkušeností a rodinného zázemí. Náplní jejich práce bude příprava zdravého stravování pro děti ve školských i neškolských zařízeních. Práci ohroženým a znevýhodněným osobám nabídne také společnost Broome prostřednictvím projektu na třídění použitého textilu a obuvi. Díky projektu „Rozšíření výroby sociálního podniku Pivovar Chříč“ pak budou zaměstnány dvě mentálně postižené osoby.

V daných regionech vzniknou díky výzvě „Sociální podnikání“ příležitosti v oblasti sociálního a profesního rozvoje pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tímto IROP napomáhá k seberealizaci osob se ztíženým přístupem k zaměstnání, posílení jejich sebevědomí a začlenění do společnosti. Souběžně vyhlášená výzva č. 11 „Sociální podnikání pro sociálně vyloučené lokality“ bude vyhodnocena v nejbližších dnech.

TOPlist
TOPlist