K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Velké Opatovice si užily akci „Udělejte, co lidé ocení!“. Přihlaste se také!

Datum: 19. 9. 2017, zdroj: VERA, rubrika: Ostatní

V rámci projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ navštívili zástupci společnosti VERA příspěvkovou organizaci Paprsek ve Velkých Opatovicích, která v domově poskytuje více než 100 klientům služby sociální péče osobám se zdravotním postižením a zároveň službu chráněného bydlení. Projekt má za cíl pomáhat dětem a seniorům a přinášet jim radost, aby mohli alespoň na chvíli zapomenout na své všední starosti či nemoci.

Zookoutek ve Velkých Opatovicích
Zookoutek ve Velkých Opatovicích

Do projektu zařízení přihlásila starostka Velkých Opatovic, Ing. Kateřina Gerbrichová, která se akce spolu s místostarostou Jaroslavem Bártou zúčastnila. Po slavnostním přestřižení mašle následovalo oficiální otevření zoo koutku, na který společnost VERA přispěla. Je tvořen čtyřmi ovcemi, které mají k dispozici krásné kryté zázemí a v budoucnu i dostatek plochy pro pastvu. Během zimního období však využijí krmivo a pamlsky, které VERA věnovala. Zoo koutek vznikl zejména díky ředitelce organizace, Bc. Marii Wetterové, která zároveň pozvala místního faráře, aby ovcím požehnal. Pro klienty nebudou sloužit jen jako rozptýlení, ale plánuje se jejich využití i pro terapeutické účely.

V další části programu byla pro účastníky připravena vítaná zábava – poslech dechovky. Ovšem nezůstalo jen u něj a parket se bleskurychle zaplnil. Kapela Moraváci udělala opravdovou radost. Tu ředitelka podpořila tím, že si každý klient mohl dát oblíbený párek s pečivem a pivo nebo limonádu. Pošmourné počasí, které venku panovalo, tak bylo rázem zapomenuto a Velké Opatovice ovládla pozitivní nálada, se kterou si klienti celé odpoledne užili.

Pokud byste chtěli podobnou akci uspořádat u Vás, v dětském domově, nemocnici nebo domově seniorů, neváhejte a přihlaste se do 30. září 2017. Všechny podrobnosti a přihlašovací formulář naleznete na stránkách společnosti VERA.

Ing. Aneta Blümlová, VERA, spol. s r. o.

TOPlist
TOPlist