K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Celostátní seminář tajemníků bude v Litomyšli

Datum: 11. 10. 2017, zdroj: OF 4/2017, rubrika: Ostatní

Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR připravuje ve dnech 5.–7. listopadu 2017 v Litomyšli XXXIV. členskou schůzi a podzimní celostátní odborný seminář.

Litomyšl
Litomyšl

Historické a kulturní město na pomezí Čech a Moravy bude hostit vedoucí městských a obecních úřadů z celé republiky přímo v areálu Zámeckého návrší velmi známého renesančního zámku, zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Seminář s mezinárodní účastí se uskuteční od neděle 5. do úterý 7. listopadu 2017 a již nyní je připraven odborně velmi náročný program. Nosnými tématy semináře jsou novela stavebního zákona z pohledu organizace výkonu přenesené působnosti, územních, stavebních i sankčních řízení, dále pak ochrana ochrany osobních údajů a bezpečnosti dat dle obecného nařízení EU (GDPR) z pohledu legislativy, ústředních orgánů a zejména připravenosti ze strany měst a obcí na implementaci nařízení v praxi. Mezi hlavní témata byly zařazeny první poznatky z aplikace zákona o střetu zájmů v praxi, problematika kompetencí městských architektů a nesmí samozřejmě chybět ani otázky aktuálních úkolů veřejné správy a legislativní novinky.

Účastníkům semináře snad zbyde alespoň krátký čas na prohlídku zámku či města, které je proslulé symbiózou historického dědictví a moderní architektury a načerpání energie místního genia loci. Seminář je určen pro tajemnice a tajemníky městských a obecních úřadů, registrace je možná do 16. října 2017 na webu sdružení.

Ing. Ivo Bělonohý, jednatel STMOÚ ČR

TOPlist
TOPlist