K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ISSS 2020 „Nové perspektivy“

Knihovna roku 2017 je ve Křtinách

Datum: 7. 12. 2017, zdroj: OF 5/2017, rubrika: Regiony

V Zrcadlové kapli pražského Klementina předal ministr kultury Daniel Herman ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2017“.

Křtiny reprezentovala vedoucí knihovny Marie Pařilová a starosta František Novotný
Křtiny reprezentovala vedoucí knihovny Marie Pařilová a starosta František Novotný (foto Eva Hodíková)

Knihovnou roku 2017 v kategorii „základní knihovna“ se stala Knihovna městyse Křtiny z Jihomoravského kraje vedená Marií Pařilovou (viz foto společně se starostou Františkem Novotným). Knihovna poskytuje své služby v prostorách po celkové rekonstrukci, interiér je funkční, esteticky velmi dobře řešený a nabízí atraktivní a příjemné prostředí všem skupinám obyvatel obce.

Zvláštní ocenění a diplom v kategorii „základní knihovna“ získaly Městská knihovna Zruč nad Sázavou ze Středočeského kraje vedená Mgr. Jiřinou Bělinovou a Milenou Lhotkovou a Obecní knihovna Velká Hleďsebe z Karlovarského kraje vedená knihovníkem Petrem Kreuzem.

Hlavní cenu v kategorii „informační počin“ získala Krajská vědecká knihovna v Liberci za dlouholetou úspěšnou realizaci projektu Děti čtou nevidomým dětem podporujícího čtenářství u dětí základních škol a jejich výchovu k solidaritě. Zvláštní ocenění a diplom obdržela Městská knihovna Sedlčany za výjimečnou formu spolupráce knihovny a školy rozvíjející čtenářskou gramotnost a akcentující význam knihoven ve vzdělávacím procesu.

Městskou knihovnou roku 2018 se stala Městská knihovna Slavičín.

Vyhrála tak soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku, kterou vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR. Soutěž má za cíl ocenit nejlepší české knihovny, které provozují či zřizují města a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

TOPlist
TOPlist