K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
URBIS Smart City Fair 2020

Dolnobřežansko podniká další kroky ke zvýšení bezpečnosti

Datum: 6. 4. 2018, zdroj: Obec Dolní Břežany, rubrika: Regiony

Dolní Břežany (Praha-západ) – Z důvodu zvýšení bezpečnosti bude v rámci regionu Dolnobřežansko v letošním roce instalován kamerový systém, který bude mít funkci preventivní a také bude přispívat k objasňování přestupků či trestné činnosti.

Vybudování kamerového systému zajistí Dobrovolný svazek obcí Dolnobřežansko. Na jeho financování se podílí jednotlivé obce dolnobřežanského regionu. Správcem a provozovatelem kamerového systému bude Obecní policie Vestec, která na území dotčených obcí působí.

„Na pořízení kamerového systému jsme se dohodli se starosty obcí dolnobřežanského regionu. Bezpečnost občanů a ochrana jejich majetku je totiž rozhodně jednou z našich společných priorit. Správu kamerového systému svěříme místní obecní policii, tak aby byly splněny veškeré podmínky Zákona o ochraně osobních údajů,“ sdělil Věslav Michalik, předseda Dobrovolného svazku obcí Dolnobřežansko a starosta Dolních Břežan.

Kamerový systém bude instalován na území obcí Březová-Oleško, Dolní Břežany, Jesenice, Libeř, Ohrobec, Okrouhlo, Psáry, Vestec, Vrané nad Vltavou, Zlatníky-Hodkovice, Zvole. Celkové pořizovací náklady dosáhnou výše 4,5 mil. Kč a provoz vyjde měsíčně na 75 tis. Kč.

Lucie Vospělová

TOPlist
TOPlist