Liberecký kraj se stal Inovátorem roku 2022

10. 10. 2023 Liberecký kraj Veřejné zakázky

Cenu Inovátor 2022 získal Liberecký kraj v oblasti veřejných zakázek v České republice. Obdržel ji za budování vztahů s dodavateli metodou Meet the buyer, aktivní působení v regionu a zadávání odpovědných, zelených a inovativních veřejných zakázek.

Liberecký kraj

„Jsem velmi rád, že Liberecký kraj získal cenu Inovátor 2022. Je to ocenění pro všechny schopné a pružné úředníky našeho krajského úřadu, kterým záleží na jejich práci. V oblasti veřejných zakázek jsme za poslední roky udělali velký krok dopředu a já jsem vděčný za aktivitu všech, kteří se na tom podílejí,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Na kraji nevznikají poptávky, které někam rozešleme a pak čekáme na nejnižší cenu, ale pro každý typ soutěže se snažíme najít a využít ten nejvhodnější nástroj. Veřejné zakázky plánujeme strategicky a u významných zakázek jdeme cestou předběžných tržních konzultací. Pořádáme také soutěže o návrh, pro organizace kraje i obce organizujeme centrální nákupy, využíváme dynamický nákupní systém, zrychlujeme projektování pomocí design and build a další nové přístupy uplatňujeme i při plánování samotných investic,“ dodal Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Ten cenu převzal na konci září společně s vedoucí oddělení veřejných zakázek Martinou Šťastnou v kongresovém centru České národní banky.

Anna Vašková