Střední článek podpory pomůže v Ústeckém kraji ředitelům škol i jejich zřizovatelům

5. 12. 2023 Ústecký kraj Školství

Systémová podpora vedení škol a jejich zřizovatelů, to je hlavní cíl projektu Střední článek podpory, který připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. S postupem v jeho realizaci a službami, které nabízí, se mohli seznámit zástupci škol a zřizovatelů během prvního setkání krajské platformy určené pro spolupráci, výměnu informací, sdílení zkušeností, vznášení podnětů, sdělování potřeb nebo řešení problémů v oblasti školství v Ústeckém kraji.

Ústecký kraj

Střední článek podpory mohou zřizovatelé i ředitelé škol využít, jako jednotný zdroj informací nebo kanál pro řešení svých dotazů, které mohou individuálně i skupinově konzultovat. Projekt jim poskytne metodickou podporu pro řešení široké škály každodenních provozních i organizačních záležitostí. Díky projektu bude nastavena přímá komunikační linka mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a zřizovateli i zástupci škol v regionech.

Projekt potrvá do konce června 2029 a do českého školství přinese necelých 890 milionů korun. Aktuálně vzniká struktura pro vedení projektu, jejíž součástí bude jeden centrální a třináct regionálních týmů.

Ondřej Nitsch