Archiv článků (rubrika Události)

Bylo nalezeno 86 záznamů.

1. Zlínský kraj chce v holešovské zóně vybudovat Technologické a vzdělávací centrum, součástí má být i dopravně vzdělávací část

Multifunkční Technologické a vzdělávací centrum (TVC) o předpokládané rozloze 15 hektarů hodlá ve Strategické průmyslové zóně Holešov vybudovat Zlínský kraj. Jeho základem má být multifunkční dopravní zařízení. Koncepční studie k projektu doporučila, aby provozovatelem centra byla soukromá společnost. Hejtmanství si proto aktuálně nechává zpracovat průzkum trhu, který má vytipovat nejen potenciální provozovatele, ale i případné další investory, kteří by se na výstavbě mohli podílet.
12. 6. 2024 Zlínský kraj Události

3. Česko si vybralo nové europoslance

Voliči po celé EU po pěti letech rozhodli o novém obsazení 720 křesel Evropského parlamentu. 21 poslaneckých mandátů připadajících Česku si na základě volebních výsledků rozdělí 7 kandidujících subjektů: ANO 2011, SPOLU, PŘÍSAHA a MOTORISTÉ, STAČILO!, Starostové a osobnosti, Piráti, SPD a Trikolora. Volební účast dosáhla 36,45 %.
10. 6. 2024 ČSÚ Události

4. Právní konference SMO ČR

Ve dnech 15.–17. května se v Kongres hotelu Jezerka v Seči konala již IX. Právní konference Svazu měst a obcí ČR. Konferenci, kterou Svaz pořádá ve spolupráci s KVB advokátní kanceláří, poskytl záštitu 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan a generálním partnerem byla společnost CETIN, člen skupiny PPF. Více než 150 účastníků vyslechlo celou řadu zajímavých přednášek a kvalifikované odpovědi na dotazy.
21. 5. 2024 Obec a finance Události

5. Středočeský kraj hostil mezinárodní Fórum hejtmanů, na kterém se zavázal k užší spolupráci v oblasti vědy, výzkumu a inovací

Od neděle do úterý hostil Středočeský kraj mezinárodní Fórum hejtmanů, které se konalo ve Středočeském kraji ku příležitosti 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Zúčastnili se ho nejvyšší zástupci regionů z Francie (Burgundsko Franche-Comté), Polska (Opolské vojvodství) a Německa (Porýní-Falc), kteří spolupracují v rámci tzv. „4-Dohody.“
24. 4. 2024 Středočeský kraj Události

6. Den malých obcí v Olomouci

Po pražském setkání starostek a starostů malých obcí se konala stejná konference pro moravské zastupitele v Olomouci v úterý 26. března. Téměř 350 účastníků diskutovalo problémy v obdobném programu za účasti představitelů vybraných resortů i zástupců firem a organizací, které nabízí své služby místní samosprávě (padesát firem).
28. 3. 2024 DMO Události

7. Olomouc hostila mezinárodní konferenci obecních policií

Policisté z měst a obcí České republiky, ale i ze zahraničí, opět zaplnili Olomouc. V prostorách Právnické fakulty Univerzity Palackého se ve dnech 20.–22. března konala osmá Mezinárodní konference obecních policií. Oficiálního zahájení se ujal hejtman Josef Suchánek, který nad třídenní akcí převzal záštitu.
25. 3. 2024 Olomoucký kraj Události

8. 59. Den malých obcí

Jsme na prvním místě v čerpání evropských fondů, obce zaznamenaly rekordní růst daňových příjmů a měly by víc investovat, podpora obcí v životním prostředí má zelenou, pokračují pozemkové úpravy, chystá se zálohování PET láhví a odměňování členů zastupitelstev je vyřešeno.
21. 3. 2024 DMO Události

9. Setkání na hradě

Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš se minulý týden ve čtvrtek 11. ledna 2024 ve 14 hodin setkal s prezidentem Petrem Pavlem. Hovořili o podpoře bydlení, rozvoji regionů a o plánech MMR, jak pomoci strukturálně postiženým regionům a obcím. Věnovali se i tématu naplňování agendy digitalizace státní správy a dezinformacím.
15. 1. 2024 Obec a finance Události

11. Pražská deklarace podepsána

Ve dnech 6. a 7. 12. 2023 uspořádal Svaz měst a obcí ČR jednání Politického výboru Rady evropských municipalit a samospráv CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady úspěšné či neúspěšné transformace. V rámci těchto debat byla podepsána Pražská deklarace CEMR, která upozorňuje na aktuální rizika a ukazuje cestu, co je třeba, aby tento proces proběhl úspěšně na všech úrovních, ale především na lokální úrovni.
8. 12. 2023 SMO ČR Události

12. Vláda jednala s představiteli obcí

Ve Strakově akademii v Praze se ve čtvrtek konalo jednání vlády, v jehož rámci došlo k setkání s vedením Svazu měst a obcí ČR. Bezprostředně po skončení společné schůzky informovali představitelé SMO ČR přítomné novináře na tiskové konferenci před sídlem kabinetu.
8. 12. 2023 Obec a finance Události

13. Vláda na výjezdním zasedání v Bučovicích jednala se samosprávami Jihomoravského a Zlínského kraje o regionálních tématech

Slaďovat všechny politiky státu s potřebami regionů a samospráv a nastavit intenzivnější a efektivnější spolupráci mezi vládou a samosprávami bude úkolem nového poradního orgánu vlády – vládního Výboru pro regionální politiku. O jeho zřízení rozhodla vláda Petra Fialy na výjezdním zasedání v jihomoravských Bučovicích ve středu 6. prosince 2023. Zabývala se také problematikou dopravy a ochrany vody a životního prostředí v Jihomoravském a Zlínském kraji a jednala i s hejtmany obou regionů a představiteli místních obecních samospráv.
7. 12. 2023 Vláda ČR Události

14. Celostátní finanční konference

Již dvacátá šestá Celostátní finanční konference, kterou pořádá Svaz měst a obcí ČR se konala v Clarion Congress Hotelu Prague ve dnech 30. 11. a 1. 12. Tradiční akce se věnuje problematice financování samospráv a setkávají se zde představitelé resortů se zástupci obcí a měst.
5. 12. 2023 Obec a finance Události

15. Na 400 starostů jedná ve Zlíně

Čtyři stovky starostek a starostů se sjely do Zlína na celorepublikovou konferenci Sdružení místních samospráv ČR. K hlavním tématům dvoudenního setkání, kterého se účastní i vládní představitelé, patří dopady konsolidačního balíčku na rozpočty obcí s predikcí poklesu příjmů z rozpočtového určení daní. Obce budou usilovat o to, aby se jejich podíl v rozpočtovém určení daní zvýšil jak o výnosy z online hazardu, tak o snížení sazeb DPH.
22. 11. 2023 SMS ČR Události

17. Město Žatec převzalo certifikát o zápisu na Seznam světového dědictví

Ministr kultury Martin Baxa předal oficiálně starostovi města Žatec, Radimu Laiblovi, certifikát potvrzující zápis Žatce a krajiny žateckého chmele na Seznam světového dědictví UNESCO. K předání došlo v rámci slavnostního setkání v Městském divadle Žatec, při kterém vedení města současně poděkovalo všem, kteří se na přípravě nominační dokumentace osobně podíleli.
20. 11. 2023 Ústecký kraj Události

18. Podzimní 58. Dny malých obcí se znovu těšily vysoké návštěvnosti

Na podzimní 58. Dny malých obcí, které proběhly ve čtvrtek 2. 11. 2023 v Praze v O2 Universu a v úterý 7. 11. 2023 na Výstavišti Flora Olomouc, zavítal znovu vysoký počet návštěvníků – dohromady více než 700. Na každé akci vystavovalo více než 40 firem, které obcím nabízejí cílené služby a produkty od softwarových řešení po instalaci naučných stezek. Starostky a starostové si v prezentační části mohli poslechnout, jaké změny je v legislativě čekají v příštím roce, o jaké dotace mohou žádat, nebo jak řešit pomocí dětských skupin nedostatek míst ve školkách.
13. 11. 2023 DMO Události

19. 58. Den malých obcí

V pražské hale O2 Univerzum se včera konal již 58. Den malých obcí, na kterém se sešlo na čtyři stovky starostek a starostů z českých krajů. Vyslechli informace nejenom od představitelů ministerstev a centrálních orgánů, ale seznámili se také s nabídkou produkce od několika desítek firem, které nabízí své služby veřejné správě.
3. 11. 2023 DMO Události

21. Konference „Inteligentní specializace regionu 2023“

Dne 3. října 2023 se uskutečnil již 4. ročník konference Inteligentní specializace regionu, která se již stala pravidelnou stálicí v kalendáři všech, kdo se zajímají o dění a novinky v oblasti vzdělávání, výzkumu, vývoje a inovací v Plzeňském kraji. I letošní ročník byl nabitý informacemi a přivedl do Plzně spoustu zajímavých řečníků.
17. 10. 2023 Plzeňský kraj Události

23. V Česku rostou digitální obce

Malá obec východně od Plzně, přibližně v polovině cesty do Rokycan. Trvale tu žijí asi dvě stovky obyvatel. Ulice pojmenované nemají, ale na těch několik domů, co tady v Mokrouších stojí, to snad ani není potřeba. Kromě hostince a rybníku ve vesnici na první pohled moc zajímavostí není. Od jiných přibližně stejně velkých obcí ji však odlišuje její komunikace navenek.
27. 7. 2023 EurActiv.cz Události

25. Rok od ničivého požáru v Národním parku České Švýcarsko. Prevence počítá s lepším monitoringem, dostupnou hasicí vodou i mezinárodní spoluprací

Rok od ničivého požáru v národním parku České Švýcarsko má MŽP materiál, který hodnotí nejen samotný průběh přírodní katastrofy, ale především kroky, které pomohou, jak prevenci před ohněm, tak ochraně národních parků. Řadu opatření se podařilo na základě zkušenosti ze samotného průběhu požáru, hašení i následné likvidace a zajištění oblasti po požáru již realizovat, další se připravují. Dokument „Požár v Národním parku České Švýcarsko – rok poté“ projednala vláda minulý týden, dnes Národní park České Švýcarsko navštívil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
19. 7. 2023 MŽP ČR Události

26. Česká republika má nového prezidenta, Petr Pavel se ujal úřadu

Nový prezident České republiky Petr Pavel složil ve čtvrtek 9. března 2023 slavnostní prezidentský slib a ujal se úřadu. Stalo se tak na společné schůzi obou komor Parlamentu ve Vladislavském sále, které se zúčastnili i členové české vlády včetně premiéra Petra Fialy.
10. 3. 2023 Úřad vlády Události

27. V Praze se setkali vodní ředitelé zemí Evropské unie, řešili, jak zlepšit stav podzemních i povrchových vod

Ve dnech 20.–22. listopadu 2022 se konalo v Praze neformální jednání vodních ředitelů členských států zemí EU, zástupců Evropské komise, států Evropského sdružení volného obchodu (ESVO) a kandidátských zemí. Hlavním tématem byla Rámcová směrnice o vodách a její implementace. Cílem směrnice je zajistit, aby evropské povrchové a podzemní vody byly v dobrém stavu. Akce se uskutečnila v rámci českého předsednictví.
23. 11. 2022 MŽP ČR Události

28. GO a Regiontour 2020 – festival cestovatelských zážitků

Tradiční start nové turistické sezony na brněnském výstavišti, veletrh GO a Regiontour, přivítal více než 30 tisíc návštěvníků. Podle předběžných odhadů došlo k navýšení návštěvnosti o deset procent. Veletrhů cestovního ruchu se v letošním roce zúčastnilo 822 vystavujících firem z 27 zemí.
20. 2. 2020 OF 1/2020 Události

29. Finanční konference po dvaadvacáté

XXII. celostátní finanční konference se konala v listopadu v pražských Vysočanech a vedle bohatého programu přinesla také celou řadu setkání a podnětů mezi účastníky a pozvanými hosty. Zúčastnilo se na 400 zástupců měst a obcí a řada hostů – evropská komisařka, předseda vlády, ministryně financí a pro místní rozvoj, ministr školství a zemědělství, další zástupci resortů a mnoho odborníků, kteří vystoupili v rámci dvoudenního jednání.
13. 2. 2020 OF 1/2020 Události

30. Říjnové setkání tajemníků měst a obcí

Tajemníci městských a obecních úřadů se sešli na celostátním odborném semináři v jihočeském Frymburku ve dnech 13.–15. října 2019. Akce Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR se zúčastnilo na 160 vedoucích úřadů. Semináři udělili osobní záštitu hejtmanka Jihočeského kraje paní Ivana Stráská a starosta města Český Krumlov pan Dalibor Carda.
17. 12. 2019 OF 5/2019 Události

31. Summit Koncepce BIM 2019

Již tento měsíc se koná mezinárodní konference, věnovaná implementaci metody BIM do českého stavebnictví – Summit Koncepce BIM 2019. Summit se koná 21. listopadu 2019 v Praze v PVA Expo Letňany a zúčastní se ho také zahraniční hosté, kteří poskytnou možnost srovnání ČR s Evropou v postupu implementace BIM.
8. 11. 2019 ČAS Události

32. Ocenění pro nejlepší knihovny roku 2019

Dne 3. října 2019 předal ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2019“. Knihovnou roku 2019 v kategorii „základní knihovna“ se stala Místní knihovna Větrný Jeníkov z kraje Vysočina. Zvláštní ocenění získaly Obecní knihovna Lomnice z Karlovarského kraje a Místní knihovna ve Svijanech z Libereckého kraje.
3. 10. 2019 SKIP Události

33. Financování vodárenské infrastruktury

Na téma Financování vodárenské infrastruktury se počátkem letošního roku se konala v Praze konference, kterou uspořádalo sdružení B.I.D. services, s. r. o.
22. 8. 2019 OF 3/2019 Události

35. Tajemníci na konferenci ISSS

Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů bylo odborným partnerem a spolupracující institucí letošního ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) již po jedenácté.
6. 5. 2019 OF 2/2019 Události

36. Začala druhá padesátka

Ve dnech 19. února a 19. března se konaly již 51. Dny malých obcí. Tradiční pražské i moravské setkání starostů a starostek s představiteli státní správy proběhlo za vysoké účasti zástupců samosprávy při kvalitním zastoupení jednotlivých resortů.
18. 4. 2019 OF 2/2019 Události

37. V Dolních Břežanech se mluví o inovacích. Jsou klíčem k chytrému venkovu?

Digitální technologie sloužící místní komunitě, vlastní iniciativa při hledání praktických řešení nebo propojování za hranici vlastní obce. To je chytrý venkov. Místní akční skupiny v tomto procesu hrají roli tzv. inovačního brokera. Přenáší tak znalosti a motivují své partnery. Koncept chytrého venkova Středočeského kraje představí místní akční skupiny na své březnové konferenci. Ta se uskuteční 20. a 21. března v Dolních Břežanech ve výzkumném laserovém centru Eli Beamlines.
21. 3. 2019 NS MAS ČR Události

38. Výstava 100 let proměn hranic našich regionů

Zveme vás na jedinečnou panelovou výstavu 100 let proměn hranic našich regionů, která vás provede vývojem územně správního členění státu během posledního století. Putovní výstavu připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Výzkumným centrem historické geografie v rámci loňských oslav Společného století k výročí 100 let od vzniku Československa. K vidění jsou unikátní reprodukované mapy, ale také mapy nově vytvořené speciálně pro tuto výstavu.
28. 2. 2019 OF 1/2019 Události

39. Fórum udržitelného rozvoje

Na MMR proběhlo v prosinci Fórum udržitelného rozvoje organizované ve spolupráci s MŽP a Asociací společenské odpovědnosti. Více jak 200 odborníků na udržitelný rozvoj diskutovalo nad otázkami jeho financování a dalšího vývoje i možnosti spolupráce veřejné, soukromé a občanské sféry. Letošním hlavním zahraničním hostem byl viceprezident Světové banky pro udržitelný rozvoj a Agendu 2030, Mahmoud Mohieldin.
22. 2. 2019 OF 1/2019 Události

40. Padesáté jubilejní Dny malých obcí

Dny malých obcí (DMO) se staly tradičním setkáním představitelů venkovských obcí se zástupci vybraných ministerstev, na kterém získají aktuální informace o veřejné správě a vzájemně si vymění poznatky a zkušenosti.
12. 2. 2019 OF 1/2019 Události

41. Nejen města se „vyšvihla“ na konferenci Udržitelně a zdravě ve městech

Praha – Dnešním dnem končí v Praze dvoudenní konference Národní sítě Zdravých měst ČR. Akce „Vyšvihněte se!“ zaštítěné 1. místopředsedou vlády a ministrem vnitra a ministryní pro místní rozvoj, s prezentacemi mnoha zajímavých hostů, se zúčastnilo přes 260 osob. V pracovní části akce se diskutovalo o plánování s občany, řízení a odpovědném chování úřadu, o památkách a urbanismu, podpoře zdraví, zapojení podnikatelů či o smlouvách obcí s developery.
26. 1. 2019 NSZM ČR Události

42. VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Praha – Přípravy na letošní mezinárodní vodohospodářskou výstavu Vodovody–kanalizace vrcholí. Zájemci o výstavní plochu za zvýhodněnou cenu mají už jen několik dnů.
22. 1. 2019 SOVAK Události

43. Tajemnické setkání v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem ve dnech 21.–23. října 2018 hostilo XXXVI. členskou schůzi a podzimní celostátní odborný seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR.
6. 12. 2018 OF 5/2018 Události

44. Ocenění pro nejlepší knihovny roku 2018

Dne 9. října 2018 předal ministr kultury Antonín Staněk v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2018“. Knihovnou roku 2018 v kategorii „základní knihovna“ se stala Místní knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic z Moravskoslezského kraje. Zvláštní ocenění získaly Místní knihovna Černotín z Olomouckého kraje a Obecní knihovna Horní Ves z kraje Vysočina.
9. 10. 2018 Národní knihovna ČR Události

45. Ocenění starostů na závěr volebního období

Známe vítěze soutěže Nejlepší starosta 2014–2018. Čtrnáct starostů měst a obcí z každého kraje, tři lidé ocenění veřejností a tři předsedou Svazu převzali 7. září na Pražském hradě ceny od představitelů obou komor Parlamentu, členů vlády a zástupců krajské samosprávy.
2. 10. 2018 OF 4/2018 Události

47. Celostátní seminář tajemníků

XXXV. členská schůze a jarní celostátní odborný seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR se konaly 20.– 22. května 2018 v Ostravě.
15. 6. 2018 OF 3/2018 Události

48. Dny teplárenství a energetiky 2018 ukázaly mírný optimismus

Letošní ročník této tradiční konference ukázal, že se obor celkem úspěšně vypořádává s legislativními nástrahami, které vyžaduje trend posledních let. Jak z environmentál­ního hlediska, tak technologického a v neposlední řadě i administrativního.
15. 5. 2018 Teplárenské sdružení ČR Události

49. 49. Dny malých obcí

Dny malých obcí stojí před významným jubileem – na podzim se budou konat již po padesáté. V Praze a v Prostějově se v únoru uskutečnily 49. Dny malých obcí s tradičně vysokou účastí starostek a starostů z Čech i Moravy.
9. 5. 2018 OF 2/2018 Události

50. Dny teplárenství a energetiky 2018 se blíží. Konference bude i letos hledat řešení aktuálních problémů oboru

Kongresové, výstavní a konferenční centrum Aldis v Hradci Králové bude i letos dějištěm už 24. ročníku konference Dny teplárenství a energetiky. Letošní ročník je nabitý aktuálními tématy řešícími novinky z legislativy, technologie a ekologie. Mezinárodní akci pořádá Teplárenské sdružení ČR ve dnech 24. a 25. dubna.
16. 4. 2018 Teplárenské sdružení ČR Události
Bylo nalezeno 86 záznamů.