Seriál Město pro byznys 2023

1. Základní informace o výzkumu Město pro byznys 2023

Město pro byznys je srovnávací výzkum, který již sedmnáctým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve všech obcích s rozšířenou působností v ČR a městských částech Hlavního města Prahy. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom. Data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank. Cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání a poskytnout zpětnou vazbu radnicím.
19. 3. 2024 Město pro byznys Ostatní

2. Města pro byznys 2023 – Brno, Praha 22 a Mladá Boleslav

Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Hodnotící data se posuzují ve dvou hlavních kategoriích, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR a podílu veřejné správy.
20. 3. 2024 Město pro byznys Regiony

3. Jihočeským městem pro byznys 2023 je Český Krumlov

Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Jihočeském kraji stalo město Český Krumlov. Podnikatelské prostředí se rozvíjí také ve Vodňanech a Českých Budějovicích. Srovnávací výzkum již sedmnáctým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
26. 3. 2024 Město pro byznys Regiony

4. Město pro byznys – Pardubice

Statutární město Pardubice ovládlo letošní Město pro byznys v kraji. Dobře se podniká také v České Třebové a v Přelouči. Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části hlavního města Prahy.
5. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

5. Na Hradecku za podnikáním do krajského města

Krajské město je nejlepším z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Královéhradeckém kraji. Podnikání se daří také v Broumově a v Trutnově. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, které jsou vyhlašovány v rámci krajských setkání Svazu měst a obcí. Hodnotí se všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
11. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

6. Na Zlínsku se podnikání daří nejlépe ve Valašském Meziříčí

Ve Zlínském kraji se Valašské Meziříčí umístilo na prvním místě při porovnání přístupu veřejné správy k tvorbě podnikatelského prostředí. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Další stupně vítězů v rámci Zlínského kraje obsadily Rožnov pod Radhoštěm a Vsetín. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank a krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
12. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

7. Podnikání v Ostravě vzkvétá

Letošní výsledky výzkumu Město pro byznys potvrdily výjimečné podnikatelské postavení Ostravy v rámci Moravskoslezského kraje. Na druhé místo se vyhoupl Havířov, bronz patří Karviné. Výzkum již sedmnáctým rokem hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v ČR podle kritérií hodnotících přístup veřejné správy a podnikatelské prostředí. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
15. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

8. Byznys na Olomoucku? Nejlépe přímo v krajském městě

Olomouc je nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Olomouckém kraji. Podnikání se velmi dobře daří také v Prostějově a Mohelnici. Ukázaly to letošní výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
16. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

9. Město pro byznys – Plzeň

Plzeň poskytuje nejlepší podnikatelské prostředí i přístup veřejné správy a stává se zaslouženým vítězem letošního krajského vyhodnocení srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Podnikání se daří také v Rokycanech a v Tachově. Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí v rámci celé České republiky 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha.
18. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

10. Ostrov dobývá podnikatelský trůn v Karlovarském kraji

Ostrov se vyhoupl do čela letošních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys v Karlovarském kraji. Stojí za tím především přístup veřejné správy. Na dalších stupních vítězů se umístila města Sokolov a Cheb. Ve výzkumujsou hodnocena všechna města a obce s rozšířenou působností v rámci celé České republiky.
22. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

11. V Ústeckém kraji je Městem pro byznys Most

Most, Chomutov a Ústí nad Labem. To jsou tři města, kam v Ústeckém kraji nejlépe za podnikáním. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, v němž se hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Krajské výsledky jsou vyhlašovány na regionálních konferencích Svazu měst a obcí ČR.
29. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

12. Jablonec nad Nisou je podnikání zaslíbený

Jablonci nad Nisou se ve vysoké konkurenci podařilo obhájit loňské prvenství v krajském hodnocení v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Druhou příčku obsadil Tanvald, bronz bere Liberec. Vyplývá to z dat, která již sedmnáctým rokem hodnotí v rámci celé České republiky 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
30. 4. 2024 Město pro byznys Regiony

13. Humpolec obhajuje na Vysočině titul Město pro byznys

Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Kraji Vysočina stalo město Humpolec. Podnikatelské prostředí se dobře rozvíjí také ve Žďáru nad Sázavou a Velkém Meziříčí. Srovnávací výzkum zpracovává již sedmnáctým rokem analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
3. 5. 2024 Město pro byznys Regiony

14. Brno je podnikatelsky nejatraktivnější

Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Brno je podnikatelsky nejatraktivnějším městem v České republice. Zasloužil se o to vstřícný přístup radnice k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Stříbrnou příčku obsadila Plzeň, bronz bere Ostrava. Srovnávací výzkum zpracovává již sedmnáctým rokem analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice.
23. 5. 2024 Město pro byznys Regiony